Badania przeprowadzone w Korei Południowej dowodzą, że kwas elagowy zawarty w niektórych owocach i w orzechach chroni skórę przed powstawaniem zmarszczek i przyspiesza odbudowę uszkodzeń w wyniku oparzeń słonecznych. Małe owoce, takie jak: maliny, truskawki czy żurawiny, a także granaty, znane są ze swoich właściwości odżywczych. Badacze z Korei przeprowadzili badania nad wpływem kwasu elagowego, przeciwutleniacza zawartego w tych owocach, na kondycję skóry bezwłosych myszy, poddanych silnemu działaniu promieni ultrafioletowych.
Ten gatunek myszy często wykorzystywany jest do badań dermatologicznych ze względu na podobieństwo ich skóry do ludzkiej. W eksperymencie przez okres ośmiu tygodni trzy razy w tygodniu poddawano myszy promieniowaniu ultrafioletowemu. Stopień promieniowania był na tyle duży, że na skórze ludzkiej wywołałby oparzenia i uszkodzenia. Połowie myszy codziennie aplikowano kwas elagowy.
U zwierząt, których nie chroniono preparatem z kwasem elagowym, rozwinęły się zmarszczki oraz zgrubienia skóry, będące oznaką poparzenia słonecznego. Skóra myszy, którym aplikowano preparat, była zdrowsza i miała mniej zmarszczek.
W komórkach skóry ludzkiej kwas elagowy chroni przed promieniowaniem UV na dwa sposoby: zapobiega niszczeniu kolagenu zawartego w skórze oraz chroni przed rozwojem stanów zapalnych.